Faliyetler

Ağustos 28, 2014 cercicim

Çerçicilik projesiyle amacımız

Bu proje ile unutulmaya yüz tutmuş çerciçilik mesleğini sembolik olarak canlandırarak köy çocuklarına bu yolla yardımda bulunmayı amaçlıyoruz.

Çerçicilik köy çocuklarına yardımı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir

Çerçicilik,bir sosyal sorumluluk projesidir. Köylerimizde dar bir alanda sıkışıp kalmış çocuklarımıza ulaşarak onlara ücretsiz olarak masal kitapları,defter,kalem,kırtasiye malzemeleri ,oyuncaklar dağıtarak onları sevindireceğiz. Dağıtacağımız masal kitablarını okuyan , defterlere yazı yazan çocuklarımızın yarın bilim adamı,sanatçı ,devlet adamı olmayacağını kim söyleyebilir.

Farkındalık yaratarak unutulan bir mesleği sembolik olarak canlandıracağız

Sembolikte olsa unutulmaya yüz tutan bir mesleği yeniden canlandırarak bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Çerçiciler zamanında nasıl köy köy dolaşdıysa, bizde çercici karavanımız ile köy köy dolaşıp bezer faaliyeti yaparak ,köy çocuklarına yardım yapacağız .Bu arada çerçiciler gibi takas usulü satış yapıp ,edinilecek gelirle çocuklara yapılacak yardıma katkı sağlayacağız .

Her sene on köyü ziyaret edeceğiz

Öncelikle projeye kendi memleketimiz Kaleciğin köylerinden başlıyoruz. Kaleciğimizin her sene on köyünü ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin başka diyarlarına, başka köylerine de gideceğiz.

Yeni çerçicileri bekliyoruz..

Umarız bu proje bir sinerji yaratır, başka çerçicilerde çıkar ,köy çocuklarına yardım için Anadolu da yollara düşer…

Metin YEŞİL

 

1378 Toplam okuma 1 Bugünkü okuma
Bookmark the permalink

Comments are closed.